e-Myto

WĘGIERSKI SYSTEM E- OPŁAT DROGOWYCH

hir_e-toll-in-hungary-picPonieważ od 1 lipca 2013 roku na Węgrzech zostanie wprowadzony elektroniczny system opłat drogowych na podstawie odległości (distance-based toll system – DTS) w sumie na 6513 km sieci dróg publicznych na Węgrzech. Stawka płatności opartej na odległości zależy od rodzaju używanej drogi i kategorii pojazdu (J2, J3, J4), a także od jego klasyfikacji ochrony środowiska.

 

Węgierskie opłaty drogowe można wpłacać dwoma sposobami: zakupem biletu odcinka trasy, lub zakupem urządzenia pokładowego za pośrednictwem usługodawcy monitoringu floty.

 

Jeżeli Państwo często przyjmują zlecenia przewozowe na Węgry, lub przez Węgry, wygodnym rozwiązaniem może być sposób opłaty, oparty na GPS, za pomocą urządzenia pokładowego (OBU), które automatycznie rozlicza przebyte odcinki trasy.

 

Jego sposób działania, że opiera się na pośrednictwie usługodawcy monitorującego flotę poprzez GPS i przekazującego dane wysyłane z pojazdu do ÁAK (ÁllamiAutópályaKezelő Zrt.) /tj.:Dyrekcja Zarządu dróg i Autostrad /. Użytkownicy regulują opłatę z wcześniej doładowanego konta użytkownika.

 

Węgierski przedstawiciel Państwa, jest usługodawca WebEye Magyarország Kft., pośredniczący w systemie węgierskich opłat drogowych. Konieczne do uiszczenia opłat drogowych jest zakupienie OBU u naszych dystrybutorów partnerskich, działających w 14 krajach Europy, ponadto na stacjach paliwowych Shell na Węgrzech.

 

Systematycznie udzielamy informacji o wprowadzeniu i działaniu węgierskich opłat drogowych,opartych na użytkowaniuodcinków dróg. Prosimy o śledzenie naszych wiadomości, wypróbowanie naszego kalkulatora opłat drogowych, i wybranie prostej rejestracji online.

z powrotem